Συνήθης εκδήλωση των πνευμονοπαθειών είναι ο βρογχόσπασμος, δηλαδή η μείωση της διαμέτρου των αεραγωγών. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε βρογχίτιδα οξεία ή χρόνια και σε άσθμα. Κάθε πάθηση έχει διαφορετική εξέλιξη και διαφορετική αντιμετώπιση. Είναι σημαντικό να γίνει διάκριση των νόσων με την εξέταση στο ιατρείο. Ο επισκέπτης του ιατρείου συνήθως παραπονείται για βήχα. Αρχικά γίνεται η κλινική εξέταση με τα ακουστικά και στη συνέχεια γίνεται η σπιρομέτρηση, η οποία συμβάλλει στη διάγνωση. Επίσης στο ιατρείο υπάρχει νεφελοποιητής για να γίνει άμεση θεραπεία και αναστροφή του βρογχόσπασμου.
Πνευμονοπάθειες συνυπάρχουν συχνά με άλλα χρόνια νοσήματα. Η καθημερινή τριβή με αυτές τις παθήσεις μου δίνει την εμπειρία να χειριστώ με επιτυχία τις αναπνευστικές παθήσεις.
Αποστολή μας είναι η παροχή επαγγελματικών και ειλικρινών υπηρεσιών υγείας
Η ειλικρίνεια, η ευγένεια και ο σεβασμός μπορούν να οικοδομήσουν το κλίμα εμπιστοσύνης μεταξύ ιατρού και εξεταζόμενου. Με αυτό τον τρόπο το θεραπευτικό σχέδιο έχει πολλές πιθανότητες επιτυχίας.
![](https://www.patholog.gr/wp-content/uploads/2020/05/health-icon-10-2.png)
Φροντίζουμε για την καλύτερη υγεία και την ευεξία σας
Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 09:00 ΜΕ 21:00,
ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Recent Comments